Top 100 cei mai populari instagrammeri din Moldova

Rețeaua de photo-sharing Instagram a atins cifra de 350.000 de utilizatori din Moldova. Doar în prima jumătate a acestui an au fost create 100.000 conturi noi, iar în 2018 cifra ar putea depăși cu ușurință jumătate de milion.

În scurt timp, Instagram va deveni una din opțiunile de bază a brandurilor privind comunicarea în Social Media, iar influencerii care au comunități deja formate pot ajuta și mai mult companiile din țară să-și atingă obiectivele de comunicare online.

Agenția de comunicare digitală Gramatic prezintă topul celor mai populari 100 instagrammeri din R. Moldova, care au împreună peste 5,5 mln. de urmăritori:

PRENUME, NUME  NICKNAME FOLLOWERS
1. Xenia Deli xeniadeli 789.000
2. Carla’s Dreams carlasdreams 410.000
3. Iurie Belegurschi iuriebelegurschi 400.000
4. Ilie Bivol ilies_vlogs 395.000
5. Dan Balan danbalan_official 368.000
6. Doina Ciobanu doina 278.000
7. Nicoleta Nuca nicoletanuca 237.000
8. Katy Black katyblack_official 154.000
9. Eva Timus eva_timus 153.000
10. Iuliana Beregoi iulianaberegoiofficial 146.000
11. Sanziana Negru sanziananegru 121.000
12. Andrew Rayel andrew_rayel 116.000
13. Jad Chukri jad.chukri 108.000
14. Diana Curmei easyneon 101.000
15. Roman Tataru romantataru 93.300
16. Maria Bagrin mariabagrin 89.000
17. Jessy Bivol jessy_bivol 80.900
18. Nicoleta Buru reinventyourself 80.500
19. Mia Beschieri miabeschieri 76.300
20. Cristina Smirnova smirnova_cristina 71.500
21. Cristina Gheiceanu cristinagheiceanu 67.800
22. Mihai mihay_photography 66.800
23. Irina Rimeș irinarimes 66.300
24. Olga Verbitchi olgaverbitchiofficial 63.300
25. Cristina Surdu cristinasurdu 56.900
26. Olya Novacovsky olenyka 56.000
27. Alex Spatari spatari 56.000
28. Ksiusha Pocitarenco ksiusha_pocitarenco 52.000
20. Edric edricphotography 50.600
30. Dima Trofim dima__trofim 48.900
31. Ionel Istrati ionelistrati 48.900
32. Costel Pocitarenco costel_pocitarenco 48.200
33. Angelina Polikarpova angelpolikarpova 47.100
34. Natalia Gordienko natalitsa 46.800
35. Victor Stăvilă victorstavila 46.000
36. Ana Ciorici anaciorici 42.600
37. Omelcenco Lilia silverlilia 41.500
38. Vova Malostev malostev 40.400
39. Colea Pocitarenco koleapocitarenco 40.200
40. Arsenium arsenium_official 40.100
41. Anastasia Iacub anastasia_iacub 40.000
42. Vlada Bernevec vlada_bbb 37.800
43. Anastasia Fotachi anastasia_fotachi 37.600
44. Igor Dm igor_dm777 37.400
45. Marinella Bezer marinelabezer 37.200
46. Lilia Ojovan liliaojovan 35.800
47. Julia Rodnitchi juliasika 32.500
48. Cristina Moldovanu crismoldovanu 31.500
49. Tany Vander tanyvander 30.300
50. Varvara Oprea varvaraoprea 29.500
51. Ruxandra Ghimp ruxyghimp 28.100
52. Катя Паркер parkerrr06 27.900
53. Lisenco Alina lisencoa 27.600
54. Daniela Marin dannielamarin 26.200
55. Ira Evora iraevora 26.100
56. Iuliana Sandu sanduiuliana_mua 26.000
57. Sasha Lopez sashalopezofficial 25.900
58. Nata Albot nataalbot 25.900
59. Daniela Culev theflavourstyle 24.400
60. Dana Bivol danabivol 23.800
61. The Motans themotans 23.000
62. Sandra Dodon sandradodon 21.600
63. Madalina Stratan madalinastratan 21.600
64. Mariana Nichifor thekingdomstyle_blog 21.300
65. Michelle Tronciu michelletronciu 21.100
66. Iulian Lungu i.lungu_photography 20.800
67. Ana Irina ana__irina 20.600
68. Mariana Stingaci marianastingaci 20.500
69. Diana Brescan dianabrescan_77 20.500
70. Catherine Graham caterinegraham 20.200
71. Olivia Manoli oliviamanoli 20.200
72 Natalia Mindru natalia_photographs_this 19.900
73. Anna Paciu anna.paciu 19.500
74. Renato Usatii usatii.renato 19.500
75. Felicia Sirbu felicia_k1 18.900
76. Rodica Rusu rodicarusu_ 18.700
77. Guzun Christian guzunchristian 18.600
78. Stas Oxanii stasox 18.300
79. George Secrieru george_secrieru 17.900
80. Sunstroke Project sunstrokeproject 17.800
81. Olia Tira oliatira 17.500
82. Dana Burlac danaburlac 17.400
83. Kristina Osipov kristinaosipov 17.100
84. Lilia Pocitarenco lilia_pocitarenco 17.100
85. Katerina muse_on_fire 17.000
86. Renata Calmis renata_calmis 16.800
87. Ḿiro Iacovlev im.miroslaw 16.700
88. Mihaela Berdaga berdaga.mihaela 16.200
89. Nastya Ciolaku nastya.myr 16.100
90. Andreea Manea andreeamanea23 15.800
91. Ilinca Costru ilincailinca 15.600
92. Alexandrina Turcan alexandrina_turcan 15.600
93. Aliona Sweetface alionasweetface 15.500
94. Stela Roman stela_roman 15.400
95. Danu Cusnir danu_cusnir 15.300
96. Andrei Curăraru kurararu 15.200
97. Eva Elena evas_diary 15.100
98. Svetlana Stanchevici svetlana_stanchevici 14.600
99. Olga Lavric olga_lavric 14.500
100. Igor Dodon dodon_igor 14.300
*Acest top este format din persoane originare din R. Moldova sau care locuiesc în acestă țară. Paginile comerciale și comunitățile tematice au fost excluse.
**Clasamentul poate fi actualizat. Dacă cunoașteți un utilizator cu un număr mai mare de urmăritori decât cei prezenți în acest clasament, vă rugăm să ne scrieți pe Facebook.

Alte date interesante despre rețeaua Instagram în Moldova:Instagram-Moldova-statistică-Gramatic-2016

Discussions — No responses yet